Darvas Béla véleménycikkében elemezte ma reggel a
Greenfo felületén Pethő Zsolt legutóbbi, Áder riporternek adott nagyinterjúját (lásd: a
Dél-Kom Sajtófigyelő vonatkozó bejegyzését). Szerző szerint az egész visszaváltási rendeszert a vásárló finanszírozza. Betétdíjat fizet, amit plusz munkával visszakaphat. A gyártó csomagoló alapanyagot kap, vagyis csökkenteni kellene a termékének az árát. A palackgyártó darál (miért nem lehet akkor összetaposni?), tisztít, old és újra fúj. Tartok tőle, hogy az árak változatlanok maradnak vagy éppen emelkednek majd, s akik rá vannak kattanva a műanyagpalackos cuccokra azok fizetnek, mint a katonatiszt, aztán ott hagyják, ahol kifogyott. Guberálóknak a továbbiakban ajánlott az óriásbatyu – írja egyebek mellett Darvas Béla.