Július elsejétől már nem hozhatóak forgalomba italosüvegek, PET-palackok és alumíniumdobozok visszaváltási díjas logó nélkül. Erről, valamint az új visszaváltási rendszerről beszélgetett Pethő Zsolttal, a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. vezérigazgatójával a Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett adásában Áder János riporter. A beszélgetés elérhető a legnépszerűbb videómegosztó portálon is. Pethő Zsolt kifejtette: az elmúlt egy évben két százalékponttal tudták növelni az újrahasznosítási arányt, és kevesebb mint a hulladék felét rakják le. Intézkedéseik között említette, hogy bár a szelektív vegyes hulladékot még zsákban gyűjtik több mint egymillió háztartásban, mindenki kap majd a zsák helyett kukát, mert a nyugat-európai tapasztalatok alapján ez növeli a hatékonyságot. A vezérigazgató arról is beszélt: a következő tíz évben 185-300 milliárd forintot fektetnek majd be a szelektív hulladékgyűjtés erősítésébe, és 80 hulladékudvart is létrehoznak. Részletek az Indexben. A beszélgetés teléjes terjedelmében (bő fél óra) a képre kattintva indul el..
