Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Pethő Zsolt nagyinterjú a Kék bolygóban | Dél-kom Intranet


Július elsejétől már nem hozhatóak forgalomba italosüvegek, PET-palackok és alumíniumdobozok visszaváltási díjas logó nélkül. Erről, valamint az új visszaváltási rendszerről beszélgetett Pethő Zsolttal, a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. vezérigazgatójával a Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett adásában Áder János riporter. A beszélgetés elérhető a legnépszerűbb videómegosztó portálon is. Pethő Zsolt kifejtette: az elmúlt egy évben két százalékponttal tudták növelni az újrahasznosítási arányt, és kevesebb mint a hulladék felét rakják le. Intézkedéseik között említette, hogy bár a szelektív vegyes hulladékot még zsákban gyűjtik több mint egymillió háztartásban, mindenki kap majd a zsák helyett kukát, mert a nyugat-európai tapasztalatok alapján ez növeli a hatékonyságot. A vezérigazgató arról is beszélt: a következő tíz évben 185-300 milliárd forintot fektetnek majd be a szelektív hulladékgyűjtés erősítésébe, és 80 hulladékudvart is létrehoznak. Részletek az Indexben. A beszélgetés teléjes terjedelmében (bő fél óra) a képre kattintva indul el..

Bemutatták az új italcsomagolás-visszaváltó automatákat | Demokrata