Folytatjuk a hulladéktüzek szomorú számbavételét, amelyet tegnap kezdtünk el a Dél-Kom Sajtófigyelő felületén. Péntek reggelre sem sikerült eloltani a Szolnokon égő papírtüzet, amely több ezer tonna hulladékot érint – közölte az HVG. A katasztrófavédelem szerint mintegy 1500 bála felhalmozott, szabadban tárolt papírhulladék lángol csütörtök délután óta, a területen egy papírbálázó is kigyulladt. A helyszínre hivatásos tűzoltók érkeztek Szolnokról, Kunszentmártonból, Mezőtúrról, Jászberényből, sőt, még a 100 kilométerre lévő Budapestről is. A környező épületekből 15 gázpalackot vittek ki, a beavatkozás idejére a vasúti közlekedés is leállt, majd csökkentett sebességgel indulhatott újra a forgalom. A 24.hu szerint Oroszlányban a kommunális hulladék gyulladt ki a szemétlerakó telephelyen. Itt egy erőgép is segíti az oltási munkálatokat, a tűz azonban gyorsan terjed a nagy szél miatt. A HírBalaton a királyszentistváni, illegálisan lerakott hulladék környéket veszélyeztető begyulladásáról ad tájékoztatást.
Frissítünk!
A délelőtti órákig sem sikerült lokalizálni a szolnoki tüzet, jelentette a 444.hu.
A Szolnok TV Facebook-oldalán tett közzé rövid filmet az iurgalmatlan füstről.