Szemét ég Királyszentistván külterületén – adta hírül a katasztrófavédelem. A helyszínről a 24.hu egyik olvasója a lapnak fotót is küldött. A tájékoztatás szerint a balatonfűzfői hivatásos tűzoltók oltják a lángokat.
A VAOL ezenközben a szombathelyi hulladélóklerakó keddi tűzesetéről, illetve az oltásról közölt képeket, amellyel a Dél-Kom Sajtófigyelő is foglalkozott.

A Magyar Nemzet szerint kisebb apokalipszis van most Kiskunlacházánál, ahol illegálisan lerakott hulladék lángol. A Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője, Csámpai Attila tájékoztatása szerint a tűz nagyjából 1500 négyzetméteren illegálisan lerakott hulladékot érint, valamint átterjedt egy csaknem 300 négyzetméteres, szalmabálák tárolására használt épületre, illetve mintegy 1,5 hektár mezőgazdasági területre is. Az oltásban a szigetszentmiklósi és a fővárosi hivatásos, a ráckevei önkormányzati, valamint környékbeli önkéntes tűzoltók vesznek részt, a nagy füst miatt a helyszínre tart a katasztrófavédelmi mobil labor is.

A helyszínről jelentkezett az M1 Híradója is.