Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
MOHU: érdekeset állít a Sziget ügyvezetője – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


„Érdekeseket állít” a Sziget hulladékgazdálkodásáról a fesztivál ügyvezetője a MOHU szerint.Kádár Tamás, a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Zrt. cégvezetője a Portfoliónak adott interjújában ugyanis arról beszélt, a MOHU nem teremtette meg a visszaváltási rendszer feltételeit a fesztiválon (a hírt Dél-Kom Sajntófigyelő is szemlézte tegnapi kiadásában). Mint a MOHU a 24.hu-nak megírjta, a Szigetnek több megoldást is felajánlottak, de egyikre sem voltak nyitottak: elutasították a visszaváltási pontok létrehozását, amelyek ugyanolyan pénzügyi és szállítási feltételekkel működtek volna, mint a boltokban. A 444.hu szerint felajánlották azt is, hogy a Szigeten működő vendéglátóhelyeknél megmaradt, fogyasztónak át nem adott italcsomagolásokat is összegyűjtötték volna, elszállították volna, és el is számolták volna a vendéglátóhelyeknek.

Az ezen felüli palackokat a Sziget szelektív konténerekbe gyűjti, amely palackokat ők váltanak vissza és amelyekért a MOHU kifizeti az 50 forintot. A fesztiválon több százezer palackot fogyasztanak, vagyis a Szigethez beérkező bevétel így akár több tíz millió forint is lehet. Az hogy ezzel a pénzzel mi lesz, az a fesztivál szervezőinek a döntése

– közölte a MOHU.

Azért érdemes még javasolnunk a téma iránt érdeklődőknek a HVG-t, mert tovább árnyalja a képet, hogy a lap idézi a Sziget fenntarthatósági menedzsere, Dominus Ákos egy korábbi sajtóeseményen, e tárgyban elmondott gondolatait is.