„Érdekeseket állít” a Sziget hulladékgazdálkodásáról a fesztivál ügyvezetője a MOHU szerint.Kádár Tamás, a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Zrt. cégvezetője a Portfoliónak adott interjújában ugyanis arról beszélt, a MOHU nem teremtette meg a visszaváltási rendszer feltételeit a fesztiválon (a hírt Dél-Kom Sajntófigyelő is szemlézte tegnapi kiadásában). Mint a MOHU a 24.hu-nak megírjta, a Szigetnek több megoldást is felajánlottak, de egyikre sem voltak nyitottak: elutasították a visszaváltási pontok létrehozását, amelyek ugyanolyan pénzügyi és szállítási feltételekkel működtek volna, mint a boltokban. A 444.hu szerint felajánlották azt is, hogy a Szigeten működő vendéglátóhelyeknél megmaradt, fogyasztónak át nem adott italcsomagolásokat is összegyűjtötték volna, elszállították volna, és el is számolták volna a vendéglátóhelyeknek.
Az ezen felüli palackokat a Sziget szelektív konténerekbe gyűjti, amely palackokat ők váltanak vissza és amelyekért a MOHU kifizeti az 50 forintot. A fesztiválon több százezer palackot fogyasztanak, vagyis a Szigethez beérkező bevétel így akár több tíz millió forint is lehet. Az hogy ezzel a pénzzel mi lesz, az a fesztivál szervezőinek a döntése
– közölte a MOHU.
Azért érdemes még javasolnunk a téma iránt érdeklődőknek a HVG-t, mert tovább árnyalja a képet, hogy a lap idézi a Sziget fenntarthatósági menedzsere, Dominus Ákos egy korábbi sajtóeseményen, e tárgyban elmondott gondolatait is.