Amint arról a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt tegnap, lábra kapott a hír, hogy megszüntetné a házhoz menő lomtalanítást a MOHU a fővárosban. A ma reggeli újságok, köztük a 444, beszámolnak róla, hogy a MOHU közleményben ismerte el, hogy valóban ez a szándéka. Tulajdonképpen a szolgáltatás, tekintettel arra, hogy az évből hátralévő napokban már nem lesz lomtalanítás a fővárosban, már meg is szűnt. Jövőre kerületenként a hulladékot csak néhány gyűjtőponton gyűjtik, ahová a lakóknak maguknak kell elszállítaniuk a kidobni szánt lomjaikat. A MOHU indoklása szerint
az 50 éve jellemző lomtalanítási rendszer rendetlenséget eredményez a közterületeken, fennakadásokkal járhat, zavarja a lakókat, több napra megnehezíti a parkolást, és a városképet, tisztaságot is jelentősen rontja.
A gyűjtőpontok egy évben három napig tartanak majd nyitva. A hírt tegnap felröppentő Szabad Európa azt is idézi a MOHU közleményéből, hogy továbbra is elérhető lesz egész évben a díjköteles házhoz menő lomtalanítási szolgáltatás. A Fővárosi Közterület-fenntartó Economx-nak nyilatkozó illetékese szerint nincs ok változtatni a már bevált gyakorlaton. Szerinte az FKF-nek nem okozott gondot a lomtalanítás megszervezése és lebonyolítása, van hozzá elegendő kapacitásuk.
A MOHU most arra hivatkozik, hogy az új rendszer olcsóbb lesz, amiben biztosan igazuk van, de azért lesz majd olcsóbb, mert az emberek nagy része egyszerűen nem fogja tudni elvinni a lomjait a gyűjtőpontokra, így sokkal kevesebb kukásautó és kukás kell majd a korábbiakhoz képest
– mutatott rá a nyilatkozó. Emellett úgy vélte, a változtatás eredményeként rengetegen fognak majd illegálisan megszabadulni a lomjaiktól. Ugyancsak az Economx írta meg, hogy a fővárosi polgármesterekkel már korábban ismertette új elképzeléseit a MOHU.
