Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Megszűnt a házhoz menő lomtalanítás Budapesten – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Amint arról a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt tegnap, lábra kapott a hír, hogy megszüntetné a házhoz menő lomtalanítást a MOHU a fővárosban. A ma reggeli újságok, köztük a 444,  beszámolnak róla, hogy a MOHU közleményben ismerte el, hogy valóban ez a szándéka. Tulajdonképpen a szolgáltatás, tekintettel arra, hogy az évből hátralévő napokban már nem lesz lomtalanítás a fővárosban, már meg is szűnt. Jövőre kerületenként a hulladékot csak néhány gyűjtőponton gyűjtik, ahová a lakóknak maguknak kell elszállítaniuk a kidobni szánt lomjaikat. A MOHU indoklása szerint

az 50 éve jellemző lomtalanítási rendszer rendetlenséget eredményez a közterületeken, fennakadásokkal járhat, zavarja a lakókat, több napra megnehezíti a parkolást, és a városképet, tisztaságot is jelentősen rontja.

A gyűjtőpontok egy évben három napig tartanak majd nyitva. A hírt tegnap felröppentő Szabad Európa azt is idézi a MOHU közleményéből, hogy továbbra is elérhető lesz egész évben a díjköteles házhoz menő lomtalanítási szolgáltatás. A Fővárosi Közterület-fenntartó Economx-nak nyilatkozó illetékese szerint nincs ok változtatni a már bevált gyakorlaton. Szerinte az FKF-nek nem okozott gondot a lomtalanítás megszervezése és lebonyolítása, van hozzá elegendő kapacitásuk.

A MOHU most arra hivatkozik, hogy az új rendszer olcsóbb lesz, amiben biztosan igazuk van, de azért lesz majd olcsóbb, mert az emberek nagy része egyszerűen nem fogja tudni elvinni a lomjait a gyűjtőpontokra, így sokkal kevesebb kukásautó és kukás kell majd a korábbiakhoz képest

– mutatott rá a nyilatkozó. Emellett úgy vélte, a változtatás eredményeként rengetegen fognak majd illegálisan megszabadulni a lomjaiktól. Ugyancsak az Economx írta meg, hogy a fővárosi polgármesterekkel már korábban ismertette új elképzeléseit a MOHU. 

Magunk lomtalaníthatunk, ha ezt tényleg meglépi a MOHU