Jövőre már csak kerületenként néhány gyűjtőponton, egy évben néhány napon át lesz lehetőség a lakossági hulladék lerakására Budapesten, legalábbis, ha megvalósul a MOHU terve – tudta meg a Szabad Európa. A kerületi polgármesterek párthovatartozástól függetlenül felháborodtak. A Fővárosi Közgyűlésben a Klímavédelmi, Közlekedési és Városfejlesztési Bizottság foglalkozik a lomtalanítással. A testület elnöke, Vitézy Dávid megkeresésünkre közölte: a szakbizottság elnökeként számos kerületi polgármesterrel konzultált az elmúlt hetekben, és csak olyan véleményt hallott, amely
az autó nélkül élő, idős, nehezen mozgó lakótársaink miatt nem támogatja a házhoz menő lomtalanítás megszüntetését és koncentrált pontok kialakítását.
További részletek a 24.hu ma reggeli kiadásában olvashatók még.