Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Konyhai hulladékok szelektív gyűjtése alulnézetből – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Több nagyvárosunkban befejeződött az edényosztás, indul a konyhai zöld- és élelmiszerhulladék házhoz menő gyűjtése. A rendszert például Szolnokon a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. és az NHSZ Zounok Zrt. működteti – közölte a MOHU termék és anyagáram vezetője Jász megye székhelyén, egy sajtótájékoztatón. Az eseményről a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt, felidézve a központi sajtó reakcióit. Lássul, hogyan írnak a munkálatok megindításáról a helyi hírharsonák! A Tiszta jövő (cikkét a Hírnavigátor is átvette) Szalay Ferencet, Szolnok polgármesterét idézi, aki arról beszél, hogy a kétpói lerakó szelektív hulladékgyűjtés nélkül meg fog telni, ezért fontos a kiérkező hulladék mennyiségének csökkentése.

Számos lakás ajtaja elé kikerült január 22-én reggelre az az ötliteres műanyag edény, melyben ezentúl már a társasházakban élők is külön gyűjthetik azokat a hulladékokat, melyeket egyébként családi házaknál szoktak hasznosítani komposzt alapanyagként. A konyhai zöld- és élelmiszerhulladék szelektív gyűjtésének rendszerét az európai uniós előírásokkal összhangban vezeti be a városban a Depónia Nonprofit Kft. – hívta fel a figyelmet Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere már a FEOL hasábjain. A lap olyan alapossággal számol be a rélszletekről, hogy az, mindazoknak, akik nem élnek a városban, már-már érthetetlen.

Még az év elején elindul Debrecenben is a konyhai zöld- és élelmiszerhulladék házhoz menő gyűjtése

A debreceni részletekkel a DEHÍR szolgál, képünk is a lapból vett illusztráció. Veszprém egyelőre nem érintett, de a vármegyei napilap, a VEOL épp amiatt kíséri figyelemmel az eseményeket, mert a 2025-től induló második körbe már a várost is bekapcsolják, és fontos az alapos előkészület valamint a tapasztalatok ismerete, az azokból levonható következtetések ismerete 

A Mindmegette, bár nem a helyi sajátosságokról cikkez, ugyancsak beszámol az új formáról ma reggel.