Több nagyvárosunkban befejeződött az edényosztás, indul a konyhai zöld- és élelmiszerhulladék házhoz menő gyűjtése. A rendszert például Szolnokon a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. és az NHSZ Zounok Zrt. működteti – közölte a MOHU termék és anyagáram vezetője Jász megye székhelyén, egy sajtótájékoztatón. Az eseményről a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt, felidézve a központi sajtó reakcióit. Lássul, hogyan írnak a munkálatok megindításáról a helyi hírharsonák! A Tiszta jövő (cikkét a Hírnavigátor is átvette) Szalay Ferencet, Szolnok polgármesterét idézi, aki arról beszél, hogy a kétpói lerakó szelektív hulladékgyűjtés nélkül meg fog telni, ezért fontos a kiérkező hulladék mennyiségének csökkentése.
Számos lakás ajtaja elé kikerült január 22-én reggelre az az ötliteres műanyag edény, melyben ezentúl már a társasházakban élők is külön gyűjthetik azokat a hulladékokat, melyeket egyébként családi házaknál szoktak hasznosítani komposzt alapanyagként. A konyhai zöld- és élelmiszerhulladék szelektív gyűjtésének rendszerét az európai uniós előírásokkal összhangban vezeti be a városban a Depónia Nonprofit Kft. – hívta fel a figyelmet Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere már a FEOL hasábjain. A lap olyan alapossággal számol be a rélszletekről, hogy az, mindazoknak, akik nem élnek a városban, már-már érthetetlen.

A debreceni részletekkel a DEHÍR szolgál, képünk is a lapból vett illusztráció. Veszprém egyelőre nem érintett, de a vármegyei napilap, a VEOL épp amiatt kíséri figyelemmel az eseményeket, mert a 2025-től induló második körbe már a várost is bekapcsolják, és fontos az alapos előkészület valamint a tapasztalatok ismerete, az azokból levonható következtetések ismerete
A Mindmegette, bár nem a helyi sajátosságokról cikkez, ugyancsak beszámol az új formáról ma reggel.