Magyarország Európa legnagyobb akkugyártója címre tör, és úgy fest, egyben a kontinens legnagyobb hulladéktemetője is lesz. A világ tíz legnagyobb akkugyártója közül öt már itt van, óriási kapacitásokat épültek és épülnek országszerte. A méretek érzékeltetésére: a már teljes gőzzel működő gödi Samsung SDI Magyarország Zrt. a tavalyi, bő 6 milliárd eurós árbevételével stabilan a tíz legnagyobb árbevételű magyarországi cég között van az Audi, a Mol és az MVM társaságában. Veszélyeshulladék-termelés tekintetében pedig a 2022-es hivatalos adatok alapján a Samsung SDI volt a második 35,1 ezer tonnával, megelőzve a Molt. A hónap elején, amint erről a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt, a parlament elé került az akkumulátor-újrafeldolgozó üzemek létesítését érintő törvénytervezet, amelynek a parlamenti vitája a múlt héten kezdődött, és a zárószavazásra vár. A tervezet alapján megfordítanák a jelenlegi jogszabályokban foglalt intézkedési sorrendet, és elfogadása esetén előbb jelölnék ki az újrafeldolgozók helyszínét, utána következne csak a környezetvédelmi eljárások sora. A 24.hu ma déli kiadásában hosszú elemző írást szentel a témának.