– írta meg a 24.hu. Tegnap kezdte az Országgyűlés a jogszabály általános vitáját, amely szerint Nagy Márton már idén dönthet arról, hol legyenek ezek a bizonyos üzemek. A hírhez az Economx hozzáteszi: a kijelölés feltétele, hogy
- a helyszínen legalább egymilliárd forint teljes költségigényű építési beruházás
- vagy kármentesítési eljárással egybekötött építési beruházás
valósuljon meg. A hazai cégek közül eddig a Mol volt az, mely már előre jelezte, hogy aktívan érdekli a téma, mert
a hulladékgazdálkodási koncessziójuk miatt adódik a természetes kapcsolódási pont.