Ha másért nem, a jószomszédi viszony miatt elvárható lett volna, hogy Veresegyház vezetése rendszeresen tájékoztatást adjon a szadai vezetés számára a megépíteni tervezett hulladékudvar előrehaladási szakaszairól, ám ez nem történt meg. Sőt, több részlet szinte egy véletlen folytán derült ki, ahogy erről a Dél-Kom Sajtófigyelő rendszeres olvasói már értesülhettek. Az ügy fejleményeként Cserháti Ferenc veresegyházi polgármester a MOHU illetékeseivel közösen tartandó, szadaiaknak (is) szóló lakossági tájékoztató fórum megszervezését ajánlotta fel. Ezen részletesen megismerhető lesz a projekt, illetve a sokakat foglalkoztató kérdésekre is válaszokat ígérnek. A legfrissebbek a szadai híroldalon olvashatók e tárgyban (szerző: Raffai Ferenc).