Országos hír lett a Dél-Kom Sajtófigyelő által is szemlézett tegnapi tudósításból, amely szerint héjával regulázzák a varjakat Pécsen. A hírnek annyiban van hulladékos vonatkozása, hogy a varjak egészségkárosító ürüléke mellett a legnagyobb cirkuszt a kukák dézsmálásával, tartalmának szétszórásával okozzák. A Sokszínű Vidék ma reggel megírta, hogy miért ezt a módszert választotta Pécs.
A riasztó hangot, a ragadozó madár műbábot gyorsan kitanulják a varjak, hozzászoknak. Mi viszont egy élőlénnyel jövünk, ami mindig máshogy viselkedik – ezt nem csak a varjak érzik, de a még nagyobb számban itt élő galambok is. Ők viszont még a varjaknál is gyorsabban repülnek. A cél az, hogy a varjak olyan költőhelyre kerüljenek, ahol már nem zavarják az embereket
– magyarázta a lapnak héjja-akciót vezető.solymász. Fábos Bence hosszúhetényi solymász ugyanis Harris-héját röptet Pécsen ott, ahol sok varjú fészkel – derül ki már a Magyar Narancs írásából.