A tény ismert volt eddig is, ám néhány fontos részletet most tisztázott hajnali kiadásában a Telex. A ragadozó madarat és társát azért szerződtette a Biokom, hogy határozottan tessékeljék arrébb a varjakat. A helyi lakosok szerint évtizedes problémáról van szó és eddig szélmalomharcot folytatott ellenük a nonprofit kft. A varjak ugyanis rendszeresen dézsmálják a hulladéktároló edényeket, és kiszórják azok tartalmát. A Bikom munkatársqai több szereplő bevonásával – kormányhivatal, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, Duna-Dráva Nemzeti Park – terveztek egy átfogóbb programot. Ennek részeként zárható kukákat helyeztek ki, új élőtereket alakítottak ki és megkezdték a varjak elriasztását. A solymász szerint egyelőre hetente két-három alkalommal kell bejárni ezt a viszonylag nagy területet és lehetőleg rendszertelen időpontokban, de januártól érdemes lesz minden nap.