Gumifeldolgozással foglalkozó cég üzemelt István-aknán a III-as üzem területén. A vállalkozást felszámolták, miután évekig veszteségesen működött. A telken több tízezer használt abroncsot tároltak, amikkel aztán évekig láthatóan senki nem törődött; egy részük gumihulladékká porlott – természetesen korábban a Dél-Kom Sajtófigyelő is foglalkozott a témával. A földhivatali dokumentumok szerint – amint erről az Új Dunántúli Napló és a Bama ma reggel beszámolt – 2022 végén egy árverés keretében pedig somogyi cég, a Green Tyre Zrt. a vásárolta meg a területet árverés keretében. A telek körül ugyan több helyen is hiányos a kerítés, de láthatóan a közelmúltban az egyik szakaszon már elkezdték pótolni és rendbe tenni, hogy illetéktelenek ne tudjanak bejutni a telekre.
A hatósági munka eredményeként az elmúlt két évben számottevően csökkent a terület hulladékkal való terheltsége: több mint 1000 tonna használt gumiabroncsot és más hulladékot szállítottak el a helyszínről. A hatóság továbbra is folyamatosan figyelemmel kíséri a területen zajló tevékenységeket, és a jövőben is megteszi a hatáskörébe tartozó intézkedéseket a környezeti teher teljes felszámolása érdekében.
– közölte a lappal a Baranya Vármegyei Kormányhivatal.