Több tízezer gumiabroncs is lehet a Pécshez közeli erdőben, a Mecsek közepén – írta meg ma reggeli kiadásában az Új Dunántúli Napló és a Bama. (Szerző: Bóka Máté Ciprián.) Környezetvédő turisták jelezték a lapnak, hogy kirándulás közben lettek figyelmesek a mecseki erdőségben megbújó, több tízezer abroncsra. A kirándulók megdöbbenéssel vették tudomásul azt, hogy fák, bokrok, növények között használt gumik halmazából álló hegyek állnak. A Pécs keleti városrészében, az István- aknai III-as üzem területén egy gumifeldolgozó működött valamikor. A külterületi ingatlant egy szekszárdi illetékességű férfi cége használta. A hatalmas, több hektáros területen teljesen elhagyatottan fekszenek egymás hegyén-hátán a többé már nem használható, levetett abroncsok. A gumik feldolgozásával foglalkozó cég jelenleg felszámolás alatt van, a hivatalos céginformációs adatbázis szerint az utolsó beszámolóját a 2021-es évről adta le a vállalkozás. Ebből kiderül, hogy 2020-ban és 2021-ben is veszteséges volt a vállalkozás, 2020-ban közel 34 milliós, egy év múlva pedig nagyjából 72 milliós veszteséget könyvelt el. A felszámolás még nem zárult le, ezért is kérdés: ki fogja és hogyan elszállítani onnan a gumikat, vagy egyáltalán hasznosítani a hulladékot?