A gánti bánya beszáll a hulladékbizniszbe – kapott szedán szárnyra a hír. Az első sajtóreakciókat a Dél-Kom Sajtófigyelő is figyelemmel kísérte. Tegnap azután újabb adatok kerültek napvilágra, így a hvg közlése nyomán most már az is tudható, hogy komoly vállalkozásról van szó. A Telex szerint a Dolomit Inert Kft. engedélye azt teszi lehetővé, hogy 2024 és 2077 (!) között évi 400 ezer tonna hulladékkal töltheti fel a gánti dolomitbánya gödrét. Ez napi 32 teherautóforduló-többletet jelent – emeli ki a Greenfo. A környezetvédők korábban kifogásolták, hogy az engedély szerint csak szemrevételezéssel kell vizsgálni, nem tartalmaz-e veszélyes anyagokat a bányába hordott építési-bontási hulladék, annak ellenére, hogy a helyszín karsztvízbázis fölött fekszik. Évi 400 ezer tonna hulladék egyébként óriási mennyiség, évente ennyi háztartási szemetet szállítanak el Budapestről – jegyzi meg a Humusz Szövetség honlapja. A következő ötvenhárom évben tehát valamivel több, mint 21 millió köbméter hulladék kerül majd a bányagödörbe.