Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Gigantikus mennyiségű hulladékot kezdhet gyűjteni a gánti bánya – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A gánti bánya beszáll a hulladékbizniszbe – kapott szedán szárnyra a hír. Az első sajtóreakciókat a Dél-Kom Sajtófigyelő is figyelemmel kísérte. Tegnap azután újabb adatok kerültek napvilágra, így a hvg közlése nyomán most már az is tudható, hogy komoly vállalkozásról van szó. A Telex szerint a Dolomit Inert Kft. engedélye azt teszi lehetővé, hogy 2024 és 2077 (!) között évi 400 ezer tonna hulladékkal töltheti fel a gánti dolomitbánya gödrét. Ez napi 32 teherautóforduló-többletet jelent – emeli ki a Greenfo. A környezetvédők korábban kifogásolták, hogy az engedély szerint csak szemrevételezéssel kell vizsgálni, nem tartalmaz-e veszélyes anyagokat a bányába hordott építési-bontási hulladék, annak ellenére, hogy a helyszín karsztvízbázis fölött fekszik. Évi 400 ezer tonna hulladék egyébként óriási mennyiség, évente ennyi háztartási szemetet szállítanak el Budapestről – jegyzi meg a Humusz Szövetség honlapja. A következő ötvenhárom évben tehát valamivel több, mint 21 millió köbméter hulladék kerül majd a bányagödörbe.