Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Beszállhat a szemétbizniszbe a gánti bánya – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A gánti bánya jövőjéről azt írja a csütörtökön megjelent HVG, hogy ott idén elindulhat a szemétgyűjtés. A feladatra létrehozott vállalatban, a DG Kőbánya Projekt Kft.-ben felvették a tevékenységi körök közé a nem veszélyes hulladék gyűjtését, kezelését, ártalmatlanítását, a cég nevét Dolomit Inert Kft.-re változtatták. Korábban a Greenfo írt arról, hogy a bányaművelés közben az  immár egy csaknem 42 hektár nagyságú, a Zámolyi-medence felől jól látható tájseb alakult ki. A bányaművelési munkák miatt az eredeti növényzet megsemmisült és a meglévő domborzati formák megváltoztak. Elsőként egyébként az mfor írta meg, hogy a gigantikus tájseb feltöltéses tájrendezése 2077-ben fejeződhet be, mivel közben a kitermelés miatt a bányagödör is folyamatosan növekszik. Az új vállalkozásról a 24.hu írt ma délelőtt összeállítást.