A gánti bánya jövőjéről azt írja a csütörtökön megjelent HVG, hogy ott idén elindulhat a szemétgyűjtés. A feladatra létrehozott vállalatban, a DG Kőbánya Projekt Kft.-ben felvették a tevékenységi körök közé a nem veszélyes hulladék gyűjtését, kezelését, ártalmatlanítását, a cég nevét Dolomit Inert Kft.-re változtatták. Korábban a Greenfo írt arról, hogy a bányaművelés közben az immár egy csaknem 42 hektár nagyságú, a Zámolyi-medence felől jól látható tájseb alakult ki. A bányaművelési munkák miatt az eredeti növényzet megsemmisült és a meglévő domborzati formák megváltoztak. Elsőként egyébként az mfor írta meg, hogy a gigantikus tájseb feltöltéses tájrendezése 2077-ben fejeződhet be, mivel közben a kitermelés miatt a bányagödör is folyamatosan növekszik. Az új vállalkozásról a 24.hu írt ma délelőtt összeállítást.
