Még a nem túlságosan hírérzékeny BAMA valamint az Új Dunántúli Napló ingerküszöbét is átlépte az a gigatűz, amellyel a szolnoki hulladéklerakóban küzdöttek csaknek száztíz órán át a tűzoltók. (Az esetről már napokkal ezelőtt beszámolt a Dél-Kom Sajtófigyelő.) A beavatkozás jelentős részében korlátozni kellett a közelben húzódó vasútvonal forgalmát, mert a füst miatt jelentősen csökkent a látótávolság: volt, amikor egyáltalán nem közlekedhettek a szerelvények. A helyszínen 1000 tonnányi papírhulladék lángolt, a pusztító tűz csaknem mindent felemésztett. A lap a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-posztjára hivatkozik, amelyben képeket és videófelvételt is közöltek a pusztításról.
