A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint öt napja 8600 négyzetméternyi területen gyulladt ki műanyaghulladék, illetve ezer tonnányi papírbála a szolnoki hulladéklerakó telepen. A lángok átterjedtek egy bálázógépre, illetve a nagy szélben gyorsan terjedtek, „röptüzeket előidézve”. A szolnoki, jászberényi, kunszentmártoni, mezőtúri és ceglédi hivatásos tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett több oldalról avatkoztak be víz- és habsugarakkal, illetve vízágyúval. Azóta a katasztrófavédelem eseménytérképén nincs új információ arról, hogy a tüzet sikerült-e eloltani. Annyit tudunk csak, hogy a vasúti közlekedés megindulhatott. A 24.hu számításai szerint a tűz lassan 120 órája ég.
