Minapi hír volt, hogy a MOHU MOL beszállna az akkuhulladék feldolgozásába (a Dél-Kom Sajtófigyelő hírösszefoglalót is közzé tett a témában), és a mai lapok tanúsága szerint komoly szükség is lenne rá, hogy az iparág hulladéktermelésében illetve feldolgozásában végre rend uralkodjék. Akkugyárakból és a bátonyterenyei akkufeldolgozóból származó, hulladékkal teli újabb hordókra és fekete porral teli zsákokra bukkant például az Átlátszó azokon a vidéki helyszíneken, ahol már egy éve folyik az illegális raktározás. A veszélyes anyagok több helyen tűzvédelem nélküli, nyitott raktárakban vagy a szabadban vannak. A hatóságok szerint több intézkedés is „folyamatban van”, eddig azonban nem történt semmi érdemi változás. Bodnár Zsuzsa e tárgyban készített videóriportja a YouTube-ra is fölkerült. Ezen közben a ThePost szerint Mohorán is baj van. egy helyi lakos csaknem ezer tonnányi veszélyes hulladékra bukkant a település szélén lévő, egykori libatelepen. Az elsődleges vizsgálatok szerint az anyag a gödi Samsung gyárból származik, és jelentős mennyiségű lítiumot, valamint magzatkárosító vegyületeket tartalmaz.