A Mol-csoport is beszállna az akkumulátorüzletbe, derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium szerdai közleményéből. Mint írják: a Mol-csoport aktívan érdeklődik az akkumulátorok újrahasznosításában rejlő üzleti lehetőségek iránt, különösen azután, hogy a cégcsoport tavaly elnyerte a 35 éves hulladékgazdálkodási koncessziót. A minisztérium szerint a gazdasági együttműködés a Mol és egy világszinten jelentős akkumulátorfeldolgozó és -újrahasznosító vállalat között kölcsönösen előnyös lehet a magyar gazdaság számára.
A nemzetgazdasági miniszter álláspontja a Telex szerint az: legkésőbb 2027-ig gondoskodni kell arról, hogy biztonságos és környezettudatos technológiát használjanak itthon a használt akkumulátorok újrahasznosítására és a feldolgozott akkumulátorokból kinyerhető hasznos nyersanyagok újrafelhasználásra.