Megszűnt a lomtalanítás Budapesten – adta hírül a Dél-Kom Sajtófigyelő a hazai napilapok beszámolóira hivatkozva. A Népszava most tobáii fejleményekről számolt be. Ne szűnjön meg a házhoz menő lomtalanítás Budapesten! címmel online petíciót indított ugyanis az aHang A civil szervezet szerint a 2025-től tervezett változtatás miatt rengetegen fognak majd illegálisan megszabadulni a lomjaiktól, akár az út szélén, akár egy parkban. A Mérce véleménycikkében pedig Kiss Soma Ábrahám azt írja: A hovatovább néha még a parkolást is akadályozó
lomokkal együtt a MOL eltünteti azokat is, akiket a rendszer maga kezel lomokként.
A mégoly rossz megélhetésüket más kidobott lomjaiból finanszírozó szegényeknek lesz ez a legnagyobb érvágás, de a „romkocsmák félhomályában merengő bölcsészek” és az autó nélküliek – sőt, még az autósok is, gondoljunk csak arra, milyen kaotikus jelenetek alakulhatnak ki a hulladéklerakó pontoknál – is ott vannak járulékos vesztesként.