Megszűnt a házhoz menő lomtalanítás Budapesten – tudósított róla a hazai újságok cikkeit szemlézve a Dél-Kom Sajtófigyelő. Közös erővel kritizálták a tervet a főváros kormánypárti és ellenzéki vezetői a Vitézy Dávid vezette városfejlesztési bizottság hétfői ülésén – írta meg a Népszava. A HVG emlékeztet rá: a MOHU a múlt héten megerősítette, hogy jövőre gyökeresen megváltoztatják a lomtalanítás eddigi megszokott gyakorlatát: kerületenként akár 10 átvevőpontot működtetnének, minden évben három napon keresztül. Itt szakemberek veszik majd át a kidobásra ítélt tárgyakat, eszközöket és konténerekben helyezik el, amelyeket folyamatosan ürítenek majd munkatársaik.
A hétfői bizottsági ülésen a MOHU-t Mártha Imre igazgatósági tag képviselte, aki a pozitívumokat hangsúlyozta, például, hogy az új rendszerrel megszűnik a zöldfelületek terhelése, az utcák szennyezése és a lomizás is, illetve így elejét veszik annak is, hogy áthordják a hulladékot az agglomerációból.
Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója elmondta, hogy a fővárosi önkormányzatot meg sem kérdezték az ügyben.