Amint azt a Dél-Kom Sajtófigyelő megírta, Pethő Zsolt a múlt csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón jelentette be: évente másik célra lehet majd felajánlani a visszajáró pénzt, de mivel a januárban indult rendszerben csak júniustól kezdődött meg a nagyobb arányú visszaváltás, ezért fél évvel meghosszabbítják az akciót, A hírre néhány nap késéssel rácsodálkozott a Bama és az Új Dunántúli Napló is.