A Kanizsa Médiaház írta meg legelőször, hogy már több mint 57 millió forintot ajánlottak fel az italcsomagolás-visszaváltó rendszerben gyermekgyógyászati intézmények támogatására. Pethő Zsolt csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón elmondta: évente másik célra lehet majd felajánlani a visszajáró pénzt, de mivel a januárban indult rendszerben csak júniustól kezdődött meg a nagyobb arányú visszaváltás, ezért fél évvel meghosszabbítják az akciót, így jövő év július elsejéig lehet adományozni a Heim Pál és a Bethesda gyermekkórháznak, valamint a Semmelweis gyermekklinikának. A sajtótájékoztatón megszólaltak az érintett intézmények vezetői is. A gyűjtés végén az összegyűlt összeget egyenlő arányban fogják a három intézmény között elosztani – tette hozzá Pethő Zsolt.