Ha más összefüggésben is, mint Batsányi János fent idézett, halhatatlan versében, A franciaországi változásokra című költeményében, de ismét a gall fővárosra figyel a világ. A France24 ma reggel a túristák véleményéből készített összeállítással szörnyülkodik azon a tényen, hogy az utcákon immát több mint 7000 tonna hulladék hever összegyújtetlen. Ez például Szigetvár teljes, évs hulladékmennyiségének felel meg. Ahogy korábban a Dél-Kom Sajtófigyelő is megírta már, a kukások azért sztrájkolnak, és nem viszik el a hulladékot, mert az új francia szabályozás bevezetésével a nyugdíjkorhatár 57-ről 59 évre emlekedik majd. A hazai sajtó pártállástól függően szemléli a folyamatokat. A Telex emlékeztet a több százezres tüntetésekre, és arra is, hogy a változásokra igenis szükség van, ugyanis a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan. (Képillusztráció: AFP.) Az MTV Híradójának felvételeit nézve bátran kijelenthetjük: valóban döbbenetes állapotok uralkodnak az utcákon.
