Egy hete sztrájkolnak a kukások Párizsban. Úgy tiltakoznak a kormány által bevezetni kívánt nyugdíjreform ellen, hogy nem ürítik a szemeteseket. Három égetőmű is leállt, így az utcákon már több, mint ötezernégyszáz tonna szemét halmozódott fel.

A tekintélyes napilap, a Le Monde kiemeli, hogy a szemétszállítók jelenleg 57 éves korukban kérhetik nyugdíjazásukat, ám ez a nyugdíjreform elfogadása esetén 59 évre tolódna ki. A hírnek különös aktualitást adott a magyar kormányfő franciaországi látogatása: az ő útját figyelemmel kísérő valamennyi újságíró, így a Magyar Nemzet tudósítója (V4NA) is részletesen beszámolt a gall főváros helyzetéről. Videót adott közre az Euronews is, és a növekvő járványveszélyre már a turizmus.online is figyelmezteti az odautazókat .