A fenti címmel hosszabb írás jelent meg a Magyar Nemztetben, amely némileg ellentmond mindannak, amit éppen tegnap nyilatkozott Pethő Zsolt. A MOHU vezére elmondta, hogy minden ösztönzés ellenére az emberek nem használják a hulladékudvarokat, több mint 200 van, de vagy nem tudnak róla, vagy nem kényelmes számukra. Ehhez képest a lap értesülése szerint (forrás: MTI) a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. néhány éven belül a jelenlegi, csaknem 280-ról 362-re növeli a hulladékudvarok számát. Minden tízezer lakosúnál nagyobb településen lesz hulladékudvar, a korábbihoz képest hosszabb nyitvatartással. Az 5 és 10 ezer lakos közötti településeken a MOHU mobil hulladékudvari szolgáltatást tervez bevezetni. Komplex gépjárműkonvoj települ majd ki előre meghatározott módon és időtartamban az illetékes önkormányzattal egyeztetett helyszínre, ahol a normál hulladékudvarokhoz hasonlóan le lehet adni a szelektíven elkülönített hulladékot. További újdonság, hogy októbertől minden hulladékudvaron le lehet adni a textilhulladékot és a használt sütőolajat. A Világgazdaság Spéci kukakonvojok indulnak a kistelepülésekre címmel írt ugyanerről a témáról. Érdekes, hogy Pethő Zsolt minderről nem tartotta fontosnak beszélni.