Majdnem szó szerint ismétli meg Kapitány Gergely (a héten már megjelentetett, és a Dél-Kom Sajtófigyelő által is idézett) gondolatait a Pécs Aktuál tegnap esti, szerkesztőségi cikkében. Íme:
A Tüke Buszt most Skutnik Tibor vezetheti, akit korábban a BIOKOM alá tartozó Dél-Kom Kft. ügyvezetőjévé (sic!) neveztek ki meglehetősen vitatott körülmények között. A cég a vezetése alatt elbukott egy igen komoly lehetőséget is, ami miatt Kaposvár került régióvezetői szerepbe a hulladékszállításban Pécs helyett. Péterffy Attila azonban kijelentette: nem hibáztak semmiben.
Mint ismert, néhány hónapja föltörték az e-Kréta közoktatási rendszert. Megszerezték a hackerek a forráskódot is, és az informatikus közösség szórakoztatására közzé is tették. A Pécs Aktuál ismétlődő hazudozásait olvasva az ember hajlamos bekapcsolni a Kréta inzultusgenerátort.