A 7300 tegnap esti kiadásában S.Bence ír hosszabb dolgozatot a hír kapcsán, hogy tudniillik Komlón szeptember 11-én, hétfőn kezdődik az őszi lomtalanítás. Ismerteti a tervezett menetrendet, mégpedig olyan formában, hogy honlapunkról a teljes utcalistát hozzáférhetővé teszi. Fölsorolja a lomtalanítás legfontosabb szabályait is. Szól a hulladékudvarokról, újabb átkattintási lehetőséggel a Dél-Kom oldalára.
Ugyancsak tegnap volt a napja, hogy a Pécs Aktuál a megyeszékhely lomtalanítási akciójáról adott hírt. Ez már jóval szűkszavúbb tájékoztató volt, pár alapvetéssel, de ugyancsak átkattintási lehetőséggel honlapunkra. A szerkesztőség igazán nem vádolható a Dél-Kom iránti elfogultsággal, de az anyag ezúttal korrekt. Ezzel szemben a pécsi tömegközlekedésről írott, ugyancsak tegnapi dolgozatban (szerző: Kapitány Gergely) azért alattomosan belénk rúgnak, azt állítva, hogy, idézzük:
A Tüke Buszt most Skutnik Tibor vezetheti, akit korábban a BIOKOM alá tartozó Dél-Kom Kft. ügyvezetőjévé neveztek ki meglehetősen vitatott körülmények között. A cég a vezetése alatt elbukott egy igen komoly lehetőséget is, ami miatt Kaposvár került régióvezetői szerepbe a hulladékszállításban Pécs helyett.
A lomtalanításról szóló cikkeket a Hírstart is szemlézte.