Hírösszefoglalót adott közre a Dél-Kom Sajtófigyelő is a közelmúltban a Maros folyón tapasztalható áldatlan állapotokról. Mint több forrásra hivatkozva is megírtuk: már-már műtárgyakat fenyeget a víz felszínén összegyűlt hulladék. Nyilván eljutott erre a felismerésre a PET-Kupa szervező gárdája is, amelynek köldetése a Tisza árterének és mellékfolyóinak megtisztítása az ott lerakódott szennyeződéstől. A Bodrog négy évvel ezelőtti bevonása után idén újabb helyszínen, a Maroson is serénykednek majd, írta meg elsőként a 24.hu. A Maros menti településeken helyiek környezetvédelem iránt elkötelezett csoportjai évek óta dolgoznak az Erdélyben eredő folyó megtisztításán. Apátfalváról, Makóról és Szegedről érkezett megkeresés, igény az összefogásra. Nekik szeretnének segíteni a petkalózok azzal, hogy a helyi önkormányzatokkal és zöld szervezetekkel együttműködve megszervezik 2023. május 18-21 között a Marosi PET Kupát.
