Ismét nagy mennyiségű uszadékfa, illetve szemét gyűlt össze a Maros-híd Makóhoz közelebbi lábánál – tuidósított a hét végén a DÉLMAGYAR (szerző: Szabó Imre). A lap megszólaltatta Kozák Pétert, az Alsó-Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság igazgatóját. Mint fogalmazott, a híd szerkezetét a feltorlódott uszadék egyelőre nem veszélyezteti. A BOON is felgyülemlett hulladékról cikkez, de ezek a lerakók Miskolc illegálisan elhelyezett szemetének felszámolásáról, pontosabban annak késedelméről szólnak.