Április 11-én, kedden 18.00 óráig jelentkezhetnek az önkéntesek a tizenegyedik alkalommal megrendezésre kerülő TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért! programsorozatra – hívta fel a figyelmet keddi közleményében Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. A dokumentumot valamennyi jelentősebb napilap megosztotta olvasóival. A Trade Magazin bő terjedelemben, de kissé átszerkesztve közölte az MTI által kiadott anyagot, a Pecaverzum pedig a saját szempontjait előtérbe helyezve szemléz. A Haszon Segítenél kitakarítani az országot? című cikkében lelkesítő kommentárokkal operál. Az eredeti, teljes szöveg természetesen elérhető a kormány.hu-n.
A civilek már az akció előtt mozgolódnak – a Dél-Kom Sajtófigyelő tegnapi kiadásában bőséges összefoglalót adott a tavaszi nagytakarításokról. Mára céges kezdeményezésről jött hír. két Vas vármegyei településen számoltak fel illegális hulladéklerakókat a Zala-Müllex Kft. munkatársai a Vas Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályával együttműködve.
