Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szorgalmasak az aktivisták – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Szemetet szedtek a Kövicses patak medrében Nógrádban, jelentette a NOOL, ott a közmunkaprogramban résztvevők is bekapcsolódtak a munkába. Hulladékgyűjtést tartottak a Mezőberény-Köröstarcsa kerékpárút mellett. Mint a mezőberényi önkormányzat beszámolt róla, a tavasz közeledtével újra összefogott a két település. Továbbra is rengeteg az útszéleken a vélhetően autóból kidobott üdítő-, energiaitalos üveg és autógumi, a pihenőhelyeknél pedig kifejezetten sok az eldobott szemét, illetve egyes helyeken illegális lerakók is föllelhetők. A két település példás összefogásáról a BEOL adott képes összefoglalót.

A „Szeretem Csólyospálost Mozgalom” összefogva a helyi önkormányzattal 32.  alkalommal rendezte meg a település legnagyobb hulladékszedési eseményét. A helyi hírharsona találóan állapította meg, hogy ha mindenki megértené, hogy a szemétnek nem az utak mellett a helye, hanem a kukában, akkor ezekre a megmozdulásokra nem lenne szükség. Nagytakarítást tartottak Kisnémedi és Püspökszilágy közterületein is, ahol három civil szervezet a Kisnémedi Jövőjéért Alapítvány, Szilágyiak Szilágyért Baráti Kör és a Baglyas Vadászati és Természetvédelmi Egyesület valamint a kisnémedi és püspökszilágyi önkormányzat fogott össze. Akciójukról a 0627.hu számolt be tegnap. Az Eger TV filmje bemutatta, hogy pataktakarítást tartott szombat délelőtt az önkormányzat és a Városgondozás Eger Kft. Az Eger-patak partját tisztították meg az eldobott hulladékoktól önkéntesek bevonásával.

A Kisalföld arról tudósított, hogy önkéntesekkel tartottak tavaszi nagytakarítást Győrben. A bőnyi Szőlőhegyben igazán nagy fába vágták a fejszéjüket: illegális szemétlerakót számoltak fel.