Szemetet szedtek a Kövicses patak medrében Nógrádban, jelentette a NOOL, ott a közmunkaprogramban résztvevők is bekapcsolódtak a munkába. Hulladékgyűjtést tartottak a Mezőberény-Köröstarcsa kerékpárút mellett. Mint a mezőberényi önkormányzat beszámolt róla, a tavasz közeledtével újra összefogott a két település. Továbbra is rengeteg az útszéleken a vélhetően autóból kidobott üdítő-, energiaitalos üveg és autógumi, a pihenőhelyeknél pedig kifejezetten sok az eldobott szemét, illetve egyes helyeken illegális lerakók is föllelhetők. A két település példás összefogásáról a BEOL adott képes összefoglalót.

A „Szeretem Csólyospálost Mozgalom” összefogva a helyi önkormányzattal 32. alkalommal rendezte meg a település legnagyobb hulladékszedési eseményét. A helyi hírharsona találóan állapította meg, hogy ha mindenki megértené, hogy a szemétnek nem az utak mellett a helye, hanem a kukában, akkor ezekre a megmozdulásokra nem lenne szükség. Nagytakarítást tartottak Kisnémedi és Püspökszilágy közterületein is, ahol három civil szervezet a Kisnémedi Jövőjéért Alapítvány, Szilágyiak Szilágyért Baráti Kör és a Baglyas Vadászati és Természetvédelmi Egyesület valamint a kisnémedi és püspökszilágyi önkormányzat fogott össze. Akciójukról a 0627.hu számolt be tegnap. Az Eger TV filmje bemutatta, hogy pataktakarítást tartott szombat délelőtt az önkormányzat és a Városgondozás Eger Kft. Az Eger-patak partját tisztították meg az eldobott hulladékoktól önkéntesek bevonásával.
A Kisalföld arról tudósított, hogy önkéntesekkel tartottak tavaszi nagytakarítást Győrben. A bőnyi Szőlőhegyben igazán nagy fába vágták a fejszéjüket: illegális szemétlerakót számoltak fel.