Fölébredt a hazai sajtó, és rácsodálkozott a tényre, amelyet tegnap az Átlátszó hírét fókuszba állítva már szemlézett a Dél-Kom Sajtófigyelő. Kétségtelen: hazánkban hasonló nagyságrendű vétséget még senki nem követett el a hulladékgazdálkodás rendje ellen. Aki az egyes lapok által kikukázott részletekre, kiegészítő hírmorzsákra is kíváncsi még, annak a Népszava, az Index, a hvg, a 24.hu, a Propeller, a Nyugati Fény vagy a Telex cikke ajánlható. Utóbbit különösen azért javasoljuk, mert a puszta tényeken kívül rávilágít arra a hiányosságra is, amely a hazai törvénykezésben mutatkozik. Feltűnő ugyanis, hogy milyen alacsony büntetéseket kapnak általában a szabályokra fittyet hányó ágazati szereplők.