Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
11 ezer hordó veszélyes hulladék került illegálisan Abasárra | Dél-kom Intranet


A hevesi kormányhivatal 103 millió forintos büntetést szabott ki az abasári, illegálisan tárolt akkumulátor-hulladék ügyében, írja az Átlátszó (szerző: Bodnár Zsuzsa). A határozat szerint a hordókon lévő felirat hamis volt, az azokban tárolt hulladék valójában veszélyes. A büntető határozat szerint a veszélyes hulladék engedély nélküli raktározásával megvalósult a környezetveszélyeztetés vétsége. A határozatban már bizonyítékot is találtunk arra, hogy a 11 ezer hordóban tárolt 1700 tonnányi hulladék a dél-koreai tulajdonú SungEel Kft. Bátonyterenyén lévő akkumulátor-üzeméből származik.

A mai lapszámában olvasható részletes beszámoló eléggé elgondolkodtató a hazai szabályozást illetően. 11 ezer hordó, körülbelül 1700 tonna veszélyes hulladék illegális elhelyezése nem bűncselekménynek, hanem vétségnek számít, és a SungEel Kft. nagyságrendjéhez képest aprópénznek számító bütetéskével, személyi következmények nélkül, markunkba röhögve megúszható. Ugyanakkor épp tegnap adott hírt a ZalaMédia arról, hogy 1 év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt a bíróság azt a nagykanizsai férfit, aki 57 köbméter (30 tonna) szemetet halmozott föl az udvarán.