A lakossági és az intézményi hulladék elszállítása is rendben zajlik az új, koncessziós hulladékgazdálkodási rendszer július 1-jei indulása óta – mondta a MOHU Hulladékgazdálkodási Zrt. vezérigazgatója a társaság hétfői online háttérbeszélgetésén. A beszélgetés részleteit a hazai szakportál, a Don’t waste it ismerteti. A részben nyilvános sajtóeseményen Pethő Zsolt vezérigazgató a hétvége témájával, a fémek átvételével kapcsolatban elmondta: a MOHU a koncessziós szerződés alapján az EU által előírt 65 százalékos újrahasznosítási arány elérését vállalta, és a koncessziónak része a lakosságnál keletkező fém- és elektronikai hulladék is.