Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Fémhulladék-helyzet – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Már új rendszerben gyűjtik a fémhulladékot, a szakmának három fő kritikája is van – ezzel a címmel jelentkezett a Telex újságírója, Brückner Gergely szombaton. Mint maga is írja, alig több mint egy hét után természetesen még korai az értékelés, de a hulladékosok és a MOHU vezetése is tett már fontos észrevételeket és bejelentéseket. Ami a szakma három fő kritikáját illeti: az egyik, hogy  az átállás után csökkent a begyűjtés. A  második, hogy a lakossági begyűjtők bizonyos árakkal elégedetlenek. Végül a harmadik kritika az, hogy az új rendszer adminisztrációja bonyolultabb. A  MOHU szerint már több mint 100 fémtelep, illetve 60 legális autóbontó fogadja az ügyfeleket, és ez a kör közösen dolgozott azon, hogy a rendszer, a díjak arra ösztönözzenek, hogy minél több hasznos dolgot vegyünk ki a roncsokból.

Ezenközben a Mol-toronynál tüntettek a fémesek, és százötvenen átvonultak az Energiaügyi Minisztériumhoz is. Egész pontosan az történt, hogy fémkereskedők hirdettek meg tüntetést a Mol-székházhoz, ahonnan egy 150 fős menet átvonult az Energiaügyi Minisztériumhoz. Tizenhárom pontból álló petíciójukat átadták a minisztériumban, majd visszatérve a Mol szákházához, a cég képviselőjének is.

Fotó: Huszti István / Telex

A Magyar Hírlap írta meg, ugyancsak a hét végén, hogy újra lehet pályázni azbesztmentesítésre. Részletek a napilapban.