Már új rendszerben gyűjtik a fémhulladékot, a szakmának három fő kritikája is van – ezzel a címmel jelentkezett a Telex újságírója, Brückner Gergely szombaton. Mint maga is írja, alig több mint egy hét után természetesen még korai az értékelés, de a hulladékosok és a MOHU vezetése is tett már fontos észrevételeket és bejelentéseket. Ami a szakma három fő kritikáját illeti: az egyik, hogy az átállás után csökkent a begyűjtés. A második, hogy a lakossági begyűjtők bizonyos árakkal elégedetlenek. Végül a harmadik kritika az, hogy az új rendszer adminisztrációja bonyolultabb. A MOHU szerint már több mint 100 fémtelep, illetve 60 legális autóbontó fogadja az ügyfeleket, és ez a kör közösen dolgozott azon, hogy a rendszer, a díjak arra ösztönözzenek, hogy minél több hasznos dolgot vegyünk ki a roncsokból.
Ezenközben a Mol-toronynál tüntettek a fémesek, és százötvenen átvonultak az Energiaügyi Minisztériumhoz is. Egész pontosan az történt, hogy fémkereskedők hirdettek meg tüntetést a Mol-székházhoz, ahonnan egy 150 fős menet átvonult az Energiaügyi Minisztériumhoz. Tizenhárom pontból álló petíciójukat átadták a minisztériumban, majd visszatérve a Mol szákházához, a cég képviselőjének is.

A Magyar Hírlap írta meg, ugyancsak a hét végén, hogy újra lehet pályázni azbesztmentesítésre. Részletek a napilapban.