Annak idején Horváth Tivadar énekelte Ránki György zeneszerző és Romhányi József szövegíró slágerét, hogy tudniillik Párizsban szép a nyár.
Talán a nyár lehet még szép, de a tavasz egyelőre igen rútnak mutatkozik. A Dél-Kom Sajtófigyelő is folyamatosan szemlézi az ottani kukás-sztrájkról szóló tudósításokat. A legfrissebb beszámolók szerint CGT szakszervezet hulladékkezeléssel foglalkozó ágazata a főváros közeli Ivry-sur-Seine település melletti telephelyen tartott közgyűlés során úgy döntött, hogy március 20-ig mindenképp folytatják a megmozdulást – erről az AFP hírügynökség számolt be. A Magyar Hírlap összerakott néhány, kissé talán hatásvadász videót, amelyek mind a kialakult állapotokról szólnak, de lássuk be, nehéz barátságos arcát látni egy olyan városnak, ahol közel 9000 tonna hulladék (egy Salgótarján nagyságrendű megyeszékhely teljes éves mennyisége) hever az utcákon. Eközben a CNews hírportál számára készített felmérésből kiderült, hogy a megkérdezettek 57 százaléka egyetért azzal, hogy kötelezzék a sztrájkolókat a munka felvételére, és a hulladék elszállítására. A Népszava(szerző: Gál Mária)szerint Macron elment a falig, parlamenti szavazás nélkül fogadhatja el a nyugdíjreformot, amely nélkül a francia rendszer finanszírozhatatlanná válik. A hírre ugyanakkor több százezres spontán tüntetés kezdődött. (Emlékeztetőül: a nyugdíjreform annyiban érinti a hulladékszállításban dolgozókat, hogy a korhatár 57-ről 59 évre emelkedik.) A hazai utazási magazin (szerző: Fábián Emese), a Roadster már külön cikkben figyelmezteti a túristákat a kialakult állapotokra és a valós járványveszélyre. Az Origó (szerző: Sazjlai Csaba) olyan felmérés adatait adja közre, amely szerint
A FRANCIÁK 70 SZÁZALÉKA TÁMOGATJA A TILTAKOZÁST A NYUGDÍJKORHATÁR 62-RŐL 64 ÉVRE EMELÉSE ELLEN, ÉS 60 SZÁZALÉKUK EGYETÉRT A STRATÉGIAI SZEKTOROK SZTRÁJKJÁVAL IS.
A sztrájk történetéről, a pillanatnyi helyzetről, és a tiltakozáokról tömör összefoglaló olvasható a 24.hu ma reggeli kiadásában (szerző: Kassai Zsigmond).
