Szakmai szervezeteket és cégeket kérdezett a Szabad Európa arról, hogy mik a tapasztalataik a hulladékkoncessziós rendszerrel kapcsolatban. Beszéltünk néhány elégedett céggel, de a többség igen kritikus. A VOSZ főtitkára szerint sorra zárnak be a kis MÉH-telepek. A riport második része ma reggel jelent meg (szerző: Wiedmann Tamás, az elsőt a Dél-Kom Sajtófigyelő is szemlézte). Az új rendszerrel egyébként nem mindenki elégedetlen.
Elsősorban papír- és műanyaghulladékban dolgozunk együtt a Mol koncessziós cégével. A MOHU részéről az együttműködés mindig konstruktív volt a szerződéskötés folyamatától kezdve
– mondta például a Szabad Európának Karczub Mária, a Hamburger Recycling Hungary Kft. kereskedelmi vezetője.