Szakmai szervezeteket és cégeket kérdezett a Szabad Európa arról, mik a tapasztalataik a hulladékkoncessziós rendszerről. Szerintük hibás szemlélet, hogy a Mol cége csak a nagy és a közepes cégekre koncentrált, a kicsikkel nem törődtek. „Ezek a kis cégek és az általuk gyűjtött anyagok nagyon hiányoznak” – mondta egy szakértő. Az informatikai rendszer az utolsó pillanatban készült el, emiatt is akadozik az anyagáramlás, a hulladékhasznosítók egy része pedig nem kap utánpótlást. A riport első része a lap tegnapi kiadásában olvasható (riporter: Wiedemann Tamás).