A Dél-Kom Sajtófigyelő is többször szemlézett olyan cikkeket, amelyek a környező országokból – közös élő vizeinken – hazánkba érkezett hulladékokról szóltak. (A tudás.hu éppen tegnap cikkezett megint erről.) A szennyezettséghez azonban, úgy látszik, az sem kell, hogy az érintett folyó, patak küldföldön eredjen. Erre példa az Eger-patak helyzete, amely a maga 68 kilométere alatt is épp elég hulladékot sodor magával. Csarnó Ákos az Egri ügyek tegnap esti kiadásában számol be arról, hogy civilek közös munkával tisztították meg a vízfolyás városi szakaszát. A szokásos PET palackokon kívül idén érkezett festékes vödör és korróziógátló-szeres hordó, mosdókagyló, visszapillantó tükör, alkoholos és üdítő italos gyártók széles termékpalettájának szemete, valamint gyorséttermi csomagolási hulladék is.

A HEOL ugyanebben a témában a civilek informális vezetőjét, Kovács Gábort szólaltatja meg (riporter: Sz.M.L.) , aki abban reménykediok, hogy az általuk közzétett képek legalább a veszélyes hulladékokat elhagyó embereket elgondolkodtatják, hogy milyen károkat okozhat cselekményük.

Az alkalomról, tudniillik a vizes élőhelyek nemzetközi napjáról, aminek okán az egri civilek patakot tisztítottak, a BAMA is megemlékezett tegnap egy mecseki vonatkozású (szerző: W.K.) és egy megyehatáron túlra tekintő cikkben is.