Bár a 2000-ben történt tiszai cianidszennyezés után tíz évvel az Európai Parlament több mint 90 százalékos többséggel elfogadott egy határozatot, amelynek értelmében be kell tiltani a kontinensen a cianidos bányászati technológiát, még mindig használható a módszer, amely a legolcsóbb, de egyben a leginkább környezetpusztító – hangsúlyozta Áder János korábbi köztársasági elnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában hétfőn. Hazánk egykori államfőjének gondolatait (a Hírklikk összefoglalója nyomán) vették át a központi napilapok. A SZON Az áradásokkal szemét is érkezik hazánkba című cikkében ehhez kapcsolódva arra hívta fel a figyelmet, hogy a szemét keletkezési helyén sikeresek a szemléletformáló akciók. Az Öt ország, egy folyó projekt éppen ezt a szemléletformálást szolgálja. Ezenközben a Dél-Alföld Info képriportot közölt a Dong-ér körül megint kialakult áldatlan állapotokról. Áder gondolatait egyébként a BAMA is lehozta.