Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Rengeteg hulladék jön Magyarországra – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Bár a 2000-ben történt tiszai cianidszennyezés után tíz évvel az Európai Parlament több mint 90 százalékos többséggel elfogadott egy határozatot, amelynek értelmében be kell tiltani a kontinensen a cianidos bányászati technológiát, még mindig használható a módszer, amely a legolcsóbb, de egyben a leginkább környezetpusztító – hangsúlyozta Áder János korábbi köztársasági elnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában hétfőn. Hazánk egykori államfőjének gondolatait (a Hírklikk összefoglalója nyomán) vették át a központi napilapok. A SZON Az áradásokkal szemét is érkezik hazánkba című cikkében ehhez kapcsolódva arra hívta fel a figyelmet, hogy a szemét keletkezési helyén sikeresek a szemléletformáló akciók. Az Öt ország, egy folyó projekt éppen ezt a szemléletformálást szolgálja. Ezenközben a Dél-Alföld Info képriportot közölt a Dong-ér körül megint kialakult áldatlan állapotokról. Áder gondolatait egyébként a BAMA is lehozta.