Megszaporodtak az illegális hulladékkezelők ellen hozott bírósági ítéletek, illetve az esetekről hozott határozatok is gyakrabban tűnnek föl a hazai sajtóban. A múlt héten a Dél-Kom Sajtófigyelő is szemlézett egy kirívóan nagy mennyiségben fémhulladékot tároló és értékesítő férfi ellen indított eljárás anyagából. A hétvégén a Nyugat.hu közölte elsőként a hírt: veszélyes hulladék értékesítéséért illetve ugyancsak fémhulladék illegális kezeléséért ítéltek el egy sárvári férfit. Az illető által összegyűjtött és leadott közel húsz tonna fémhulladékból két tonna ólomakkumulátor volt. A büntetést a hírt átvevő újságok enyhének ítélték.