Fémhulladékkal fizettek a tereprendezésért egy Baranya vármegyei férfinak, aki csalásért több milliós bírságra számíthat a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól. Az adóhatóság Pécs Aktuálban megjelent tájékoztatója szerint egyenesen a fémtelepre vezetett minden útja annak az embernek, aki az elmúlt két évben Pécsett és környékén ház körüli munkákért cserébe, ellenértékként fémhulladékot kapott. A férfit ráadásul az ellenőrzés napján, éppen vasúti sínek darabolásakor zavarták meg a pénzügyőrök. A férfi – bevallása szerint – a fémhulladék-biznisz ideje alatt több mint 31 tonna „értékes hulladékhoz” jutott hozzá, amit fémfajtánként adott el, és a síneket is már az eladásra készítette elő. A sikeresnek tűnő kertészkedés végül veszteséggel zárult, és az elkövető több mint négymillió forint bírságra is számíthat.
A cikk egyik legérdekesebb tanulsága, hogy a gyakorlatban nem ismerjük a fémhulladék-tárolás szabályait. A fémkereskedelmi szabályok szerint természetes személy saját ingatlanán legfeljebb három köbméter fémhulladékot tárolhat, ami egyértelműen az ingatlanához köthetően keletkezett