Rajkin mester régi tréfájában szerepelt a cím szerinti állítás, még ha nem ia az akkuhulladékokra vonatkozóan. Amint a Dél-Kom Sajtófigyelő is többször szemlézte: egy elhagyott ikladi ipartelepen különböző akku-hulladékokat, többek közt selejtes akkumulátor-cellákkal teli hordókat tároltak engedély nélkül. Az ügyben rendőrségi feljelentés is történt. Az Átlátszó tegnap esti kiadásában arról számolt be, hogy a hatósági intézkedés ellenére sem sikerült teljesen felszámolni az akku-hulladékok illegális raktározását. Bár a bűzölgő hordókat elszállították, a telephely egyik épületében továbbra is felhalmozva állnak különböző, az ott tárolt dobozok és zsákok felirata szerint akkumulátor-gyártásban használt veszélyes vegyi anyagok. A helyszínen lévő dokumentumok szerint ezek a gödi Samsung gyárából származnak.