Egy eldugott ikladi telephelyen illegális akkumulátor-hulladékot tárolnak – a tényről hírösszefoglalót adott közre jó két hete a Dél-Kom Sajtófigyelő is. Ezt követően az ikladi önkormányzat a közösségi oldalán jelentette be, hogy a telephelyre kiadott engedélyt visszavonta, a katasztrófavédelemmel történt egyeztetés után pedig a telepről a hulladékot elszállítják. Az Átlátszó most arról számolt be, hogy a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szerint nincs veszélyes anyag a helyszínen, így csak tűzvédelmi hatósági hatáskörben indítottak eljárást, valamint értesítették a környezetvédelmi hatóságot.