Óriási mennyiségű akkumulátorcellát raktároznak egy elhagyott ikladi ipartelepen, ahol műanyag-, gumi- és textil-hulladék lenne tárolható. Az Átlátszóhoz eljuttatott információk és fotók tanúsága szerint a telep csarnokaiban selejtes akkukat tartalmazó hordók és fekete porral borított, koreai feliratú zsákok vannak felhalmozva. Az épületek környezetében pedig penetráns vegyszer-szag terjeng. A telepre a múlt héten a rendőrség és a katasztrófavédelmi hatóság is kivonult, az illegálisan tárolt hulladék vizsgálatához katasztrófavédelmi szakértők is érkeztek. Az esetről egy videófelvétel is fölkerült a YouTube-ra.

Az ügyben a Webrádió tájékoztatása szerint a Párbeszéd ismeretlen tettes ellen tett feljelentést. Keddi, online sajtótájékoztatóján Gér Mihály önkormányzati képviselő.úgy fogalmazott, hogy a településen található bezárt gyártelepen iszonyatos mennyiségű illegális hulladékot raktak le. Hozzátette, hogy a helyiek elmondása alapján a “hulladékáramlás a településre folyamatos”. További részletek például a Telex vagy az Index hasábjain.