Balatonakarattya és Balatonvilágos közti területen fekszik egy hatalmas gödör, közel a vízfelülethez és a lakóházakhoz egyaránt. A tűzoltók már többször kivonultak a füstölgő, magából szúrós, kénes, szagot árasztó tisztázatlan méretű föld alatti hulladékhalomhoz. Balatoni bűzballada címmel a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt már a fejleményekről. A Telex a hétvégén arról cikkezett, hogy régóta tud a kormányhivatal a Balatonnál füstölgő büdös gödörről. Most az RTL Híradó birtokába került egy levél, amely szerint egy évekkel ezelőtti bejelentés hatására indított vizsgálat során a Veszprém Megyei Kormányhivatal már tavaly februárra megállapította, hogy a területen
„a Btk. hatálya alá tartozó, különösen jelentős mennyiségű hulladék található”.
Olvasóink kíváncsiságának kilégítésére a Hírstart, a HellóVidék és az Index szolgálhat még e tárgyban.