Egy Balatonvilágos és Balatonakarattya közötti területen, nem messze a Balatontól egy hatalmas gödör tele volt építési hulladékkal műanyag, gumi és veszélyes hulladékkal. A gödröt betemették földdel, de hogy a föld alatt mi van, azt nem lehet tudni – csak azt, hogy egy ideje ég. A Napi.hu szerint a katasztrófavédelem az elmúlt másfél hétben kétszer vonult ki a helyszínre és próbálta meg vízzel eloltani az izzó szeméthalmot. A helyiek azonban nem biztosak abban, hogy valóban csak azóta ég a terület, mert korábban is felismerték a jellegzetes kellemetlen szagot. Azt tapasztalták, hogy idén tavasszal több tűzoltóautó is megfordult a terület bejáratánál. Az RTL megkeresésére a katasztrófavédelem beismerte, hogy már márciusban kivonultak füstölés miatt a helyszínre, és oltották a területet. A kereskedelmi televízió oldalán az erről szóló kisfilm is megtekinthető. A Hírstart a HírBalaton.hu rövid összefoglalóját vette át. Eszerint a helyiek aggódnak, hogy mi lesz a környező házakkal és a Balaton vízével. A terület tulajdonosát a sajtó képviselői egyébként hiába keresték.